Showing 1 to 100 of 121 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
255 Lawrence Eccles Male 1 MOPEN 1 PENNY LANE STRIDERS 01:49:25 1 01:49:24 1
383 Bastian Weinberger Male 2 MOPEN 2 SMALLER EARTH 01:54:27 2 01:54:24 2
227 Jeremy Burton Male 3 MOPEN 3 WORCESTER AC 01:59:25 3 01:59:23 3
207 Richard Bargh Male 4 MOPEN 4 WIRRAL AC 02:07:27 4 02:07:23 4
367 Tom Sutcliffe Male 5 MV40 1 02:11:27 5 02:11:11 5
349 Keagan Rowe Male 6 MOPEN 5 02:15:47 6 02:15:35 6
310 Matt Lunt Male 7 MOPEN 6 02:16:01 7 02:15:50 7
353 Dominique Searle Female 1 FV40 1 VALE ROYAL AC 02:16:12 8 02:16:09 8
396 Sam Donaldson Male 8 MOPEN 7 02:17:36 9 02:17:33 9
203 Henry Aron Male 9 MOPEN 8 02:18:14 10 02:18:06 10
219 Conran Boyton Male 10 MOPEN 9 02:19:07 11 02:19:04 11
332 Paul Parry Male 11 MOPEN 10 02:21:07 12 02:20:47 12
360 Steve Smith Male 12 MV50 1 WALLASEY AC 02:21:35 13 02:21:29 13
296 Rob Jones Male 13 MOPEN 11 02:23:18 14 02:23:02 14
211 Bisanth Batuwitage Male 14 MV40 2 02:23:53 15 02:23:45 15
263 Struan Fishburn Male 15 MOPEN 12 02:24:49 16 02:24:35 16
232 Keith Clarke Male 16 MV40 3 02:25:23 17 02:24:53 17
217 David Birrell Male 17 MOPEN 13 02:25:29 18 02:25:04 18
249 Steve Dipple Male 18 MV40 4 PENNY LANE STRIDERS 02:25:40 19 02:25:23 19
388 Andrew Williams Male 19 MV40 5 02:28:29 20 02:28:20 20
363 Richard Snelson Male 20 MV40 6 02:29:55 21 02:29:51 21
240 Robert Cooper Male 21 MV40 7 PENNY LANE STRIDERS 02:30:19 22 02:30:15 23
307 Richard Latten Male 22 MV40 8 UTS RUNNING CLUB 02:30:24 23 02:30:16 25
314 Tony Man Male 23 MV50 2 PENNY LANE STRIDERS 02:30:32 24 02:30:08 22
201 Jeff Adams Male 24 MV60+ 1 PENSBY RUNNERS 02:30:38 25 02:30:15 24
329 Andy Ormrod Male 25 MV60+ 2 TRAIL TERRIERS RC 02:30:50 26 02:30:29 26
395 Ben Tongue Male 26 MOPEN 14 02:30:54 27 02:30:48 27
361 Chris Smylie Male 27 MV40 9 02:31:02 28 02:30:51 28
283 Claire Haslam Female 2 FOPEN 1 02:31:04 29 02:30:54 30
316 Chris March Male 28 MOPEN 15 02:31:08 30 02:30:52 29
348 Rachel Rongong Female 3 FV50 1 PEAK & VALLEY TRAIL RUNNERS 02:31:16 31 02:31:11 31
338 Arthur Ramshaw Male 29 MOPEN 16 02:31:58 32 02:31:47 33
288 Iain Hobson Male 30 MV40 10 BUCKLEY RC 02:32:03 33 02:31:35 32
340 Freyja Redmond Female 4 FOPEN 2 HALKYN MOUNTAIN RUNNERS 02:32:35 34 02:32:11 34
347 Richard Roberts Male 31 MV50 3 PENNY LANE STRIDERS 02:33:26 35 02:32:49 35
205 Alec Ballentyne Male 32 MOPEN 17 02:34:23 36 02:33:50 36
221 Phil Brine Male 33 MV50 4 02:34:41 37 02:34:15 37
341 Karen Richardson Female 5 FV50 2 RUN KNUTSFORD 02:37:06 38 02:36:38 38
344 Michael Robbins Male 34 MV50 5 WREXHAM AAC 02:37:51 39 02:37:25 40
294 Linda Jones Female 6 FV50 3 WREXHAM AAC 02:37:51 40 02:37:23 39
260 Matthew Farrell Male 35 MOPEN 18 PENNY LANE STRIDERS 02:38:27 41 02:38:02 41
291 Becky Hounslea Female 7 FOPEN 3 PENSBY RUNNERS 02:38:30 42 02:38:09 42
257 Timothy Evans Male 36 MV50 6 02:41:11 43 02:40:53 43
384 Jen Whelan Female 8 FOPEN 4 02:41:47 44 02:41:41 44
311 Terry Lynch Male 37 MV50 7 PENNY LANE STRIDERS 02:42:30 45 02:42:07 45
356 Jessica Smith Female 9 FV40 2 WALLASEY AC 02:42:43 46 02:42:37 46
333 Nigel Plant Male 38 MV60+ 3 02:43:59 47 02:43:35 47
312 Alison Macdonald Female 10 FV50 4 UTS RUNNING CLUB 02:45:09 48 02:45:00 48
299 Vicky Kehoe Female 11 FV40 3 UTS RUNNING CLUB 02:45:09 49 02:45:00 50
354 Charles Simpson Male 39 MV40 11 PENSBY RUNNERS 02:45:17 50 02:45:00 49
261 David Feakes Male 40 MV60+ 4 HELSBY (BICC) RC 02:45:44 51 02:45:33 51
252 Mark Dunning Male 41 MOPEN 19 02:45:51 52 02:45:43 53
264 Trevor Fisher Male 42 MOPEN 20 02:45:58 53 02:45:40 52
391 Jennie Woods Female 12 FV40 4 RUN KNUTSFORD 02:46:20 54 02:45:53 54
368 Leonard Symeonides Male 43 MV40 12 HUNCOTE HARRIERS 02:46:34 55 02:46:27 55
376 Andrea Wadcock-Parr Female 13 FV40 5 DEESTRIDERS RC 02:46:52 56 02:46:48 57
243 Carol Cunliffe Female 14 FV50 5 TRAIL RUNNING ASSOCIATION 02:46:59 57 02:46:35 56
292 Jonathan Hudson Male 44 MOPEN 21 02:47:41 58 02:47:28 58
325 Carole Morrison Female 15 FV60+ 1 PENSBY RUNNERS 02:48:22 59 02:48:00 59
370 David Thompson Male 45 MV40 13 02:50:03 60 02:49:27 60
352 Andrew Scott Male 46 MV50 8 02:50:43 61 02:50:19 61
267 Tom Forshaw Male 47 MV50 9 CIRCUIT OF WIRRAL 33 02:52:56 62 02:52:49 62
320 Alastair Mckay Male 48 MOPEN 22 02:53:37 63 02:53:00 63
401 Michael Kane Male 49 MV40 14 CHESTER TRIATHLON CLUB 02:53:49 64 02:53:38 64
346 Gaz Roberts Male 50 MV40 15 BTR ROAD RUNNERS 02:53:58 65 02:53:50 65
323 Roy Morris Male 51 MV50 10 HOYLAKE ROAD RUNNERS 02:53:59 66 02:53:51 66
331 David Parish Male 52 MV50 11 PENSBY RUNNERS 02:54:30 67 02:54:16 67
262 Lesley Feakes Female 16 FV50 6 HELSBY (BICC) RC 02:54:41 68 02:54:30 68
302 Jonathan Knight Male 53 MV40 16 02:54:59 69 02:54:44 70
269 Sally Furphy Female 17 FV40 6 02:55:15 70 02:54:42 69
309 Raymond Lowrey Male 54 MV50 12 02:55:23 71 02:55:03 73
322 Sarah Morgan Female 18 FV40 7 VEGAN RUNNERS UK 02:55:29 72 02:54:55 71
313 Nicole Malloy Female 19 FV40 8 KNUTSFORD TRI CLUB 02:55:29 73 02:54:56 72
254 Jason Dwan Male 55 MV40 17 BUCKLEY RC 02:55:55 74 02:55:26 74
306 Lyn Langford Female 20 FV40 9 BUCKLEY RC 02:58:59 75 02:58:29 75
301 Sarah Kirkup Female 21 FOPEN 5 THE KILOMETER CLUB (CHESTER) 03:00:12 76 03:00:08 76
280 Pete Hanbury Male 56 MOPEN 23 SMALLER EARTH 03:01:49 77 03:01:10 77
290 Mark Hodgson Male 57 MOPEN 24 SMALLER EARTH 03:06:41 78 03:06:02 78
287 Chloe Hewlett Female 22 FOPEN 6 ACRE STREET RUNNERS 03:06:45 79 03:06:40 79
343 Claire Rick Female 23 FV40 10 PENSBY RUNNERS 03:08:25 80 03:08:19 80
282 Richard Harris Male 58 MV50 13 03:09:07 81 03:08:45 81
305 John Langford Male 59 MV60+ 5 BUCKLEY RC 03:09:33 82 03:09:04 82
272 Lucy Goldsmith Female 24 FV40 11 RUN KNUTSFORD 03:10:20 83 03:09:48 83
378 Sara Waters Female 25 FV40 12 03:10:20 84 03:09:49 84
374 Kathryn Vernon Female 26 FV60+ 2 03:14:23 85 03:14:14 85
204 Charles Ashley Male 60 MV60+ 6 WREXHAM AAC 03:16:14 86 03:15:48 86
239 Joanne Cook Female 27 FOPEN 7 PENSBY RUNNERS 03:16:33 87 03:16:15 87
355 Emma Simpson Female 28 FV40 13 HELSBY (BICC) RC 03:16:40 88 03:16:27 88
284 Nesta Hawker Female 29 FV50 7 HELSBY (BICC) RC 03:16:48 89 03:16:35 89
371 Diane Tonge Female 30 FV50 8 HELSBY (BICC) RC 03:16:54 90 03:16:42 90
226 Darren Burns Male 61 MV50 14 03:18:29 91 03:18:12 91
359 Ruth Smith Female 31 FV50 9 03:19:27 92 03:19:04 92
286 Emma Heath Female 32 FV40 14 RUN FREE FELL RUNNERS 03:21:30 93 03:21:02 93
228 Mary Burton Female 33 FV50 10 LYMM RUNNERS 03:22:06 94 03:21:56 94
392 Rupert Worden Male 62 MV40 18 03:33:39 95 03:33:35 95
330 Samantha Owen Female 34 FOPEN 8 BTR ROAD RUNNERS 03:36:28 96 03:36:20 97
225 Stuart Bruce Male 63 MV50 15 THORNTON HOUGH HARRIERS 03:36:28 97 03:36:14 96
222 Maria Brockway Female 35 FV60+ 3 WIRRAL AC 03:37:44 98 03:37:20 98
248 Sarah Deeks Female 36 FV40 15 03:43:22 99 03:42:55 100
214 Philippa Billings Female 37 FV40 16 03:43:22 100 03:42:55 99