Showing 1 to 100 of 410 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
5231 Rob Pearse Male 1 M45+ 1 WALLASEY AC 00:16:26 1 00:16:26 1
5311 Ryan Greenwood Male 2 MOPEN 1 00:16:31 2 00:16:30 2
5305 Christopher Jones Male 3 MOPEN 2 WALLASEY AC 00:16:31 3 00:16:30 3
5159 Joel Roberts Male 4 MOPEN 3 00:17:01 4 00:16:59 4
5298 Andrew Bromley Male 5 MOPEN 4 WALLASEY AC 00:17:03 5 00:17:02 5
5303 Alex Ryder Male 6 MOPEN 5 PRESTATYN RC 00:17:06 6 00:17:04 6
3213 Mark Jessett Male 7 MOPEN 6 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:17:19 7 00:17:17 7
5312 Chris Yorke Male 8 M50+ 1 PRESTATYN RC 00:17:37 8 00:17:37 8
3089 Martin Birkett Male 9 MOPEN 7 00:18:35 9 00:18:33 9
5001 David Bridge Male 10 M40+ 1 HOYLAKE ROAD RUNNERS 00:18:37 10 00:18:36 10
5299 Patrick Muldoon Male 11 M40+ 2 MULLINGAR HARRIERS 00:18:42 11 00:18:40 11
3222 John Courtney Male 12 M45+ 2 BTR ROADRUNNERS 00:19:08 12 00:19:01 12
3171 Tim Jones Male 13 M45+ 3 00:19:32 13 00:19:16 13
3124 Neil Cameron Male 14 M50+ 2 00:19:37 14 00:19:35 14
3224 Emlyn Berg Male 15 M40+ 3 00:19:38 15 00:19:35 15
5290 Claire Wyn-Jones Female 1 FOPEN 1 DEESIDE AAC 00:19:41 16 00:19:38 17
3214 Michael Tomkins Male 16 MOPEN 8 00:19:45 17 00:19:38 16
3240 Alison Reid Female 2 F45+ 1 NORTHERN MASTERS ATHLETIC CLUB 00:19:48 18 00:19:46 18
5062 Jon Mulhall Male 17 M45+ 4 00:19:51 19 00:19:46 19
3071 Ben Mousley Male 18 MOPEN 9 00:19:58 20 00:19:55 20
5107 David Longford Male 19 M40+ 4 PENSBY RUNNERS 00:20:05 21 00:20:00 21
3082 Wayne Lowe Male 20 M45+ 5 SUTTON-IN-ASHFIELD HARRIERS 00:20:14 22 00:20:08 22
5279 Charlotte Emily Corrigan Female 3 MOPEN 10 HYNDBURN AC 00:20:16 23 00:20:13 23
3109 Paul Castledine Male 21 M55+ 1 SUTTON-IN-ASHFIELD HARRIERS 00:20:21 24 00:20:15 25
3184 Paul Sadler Male 22 M45+ 6 00:20:25 25 00:20:14 24
5195 Dermot Gough Male 23 M45+ 7 WALLASEY AC 00:20:35 26 00:20:23 26
3069 Rachel Bailey Female 4 FOPEN 2 BOLTON UNITED HARRIERS & AC 00:20:37 27 00:20:29 27
5163 David Gill Male 24 M60+ 1 WARRINGTON AC 00:20:42 28 00:20:40 29
5291 Henry Douzant Male 25 MOPEN 11 00:20:44 29 00:20:40 28
3177 Paul Riley Male 26 M50+ 3 PENNY LANE STRIDERS 00:20:54 30 00:20:45 30
3104 David O’Neil Male 27 M45+ 8 CHESTER ROAD RUNNERS 00:20:59 31 00:20:48 31
5215 Carmel Edwards Female 5 F40+ 1 KIRKBY MILERS AC 00:21:05 32 00:21:01 34
3212 Kieran Collins Male 28 MOPEN 12 HOYLAKE ROAD RUNNERS 00:21:07 33 00:20:59 33
3221 Paul Doran Male 29 M40+ 5 KIRKBY MILERS AC 00:21:09 34 00:21:05 35
3000 Andrew Harrold Male 30 MOPEN 13 00:21:20 35 00:21:11 36
5198 Olivia Sinclair Female 6 FOPEN 3 00:21:26 36 00:20:53 32
5123 Tomasz Cichocki Male 31 M45+ 9 00:21:34 37 00:21:24 40
3181 Katie Brennan Female 7 FOPEN 4 00:21:34 38 00:21:14 37
5275 Gregg Plimley Male 32 M45+ 10 00:21:35 39 00:21:25 41
3156 Anita Dawson Female 8 F45+ 2 00:21:37 40 00:21:34 42
5287 Ella Grundy Female 9 FOPEN 5 COLWYN BAY ATHLETICS CLUB 00:21:43 41 00:21:40 43
3003 Adam Jackson Male 33 MOPEN 14 00:21:54 42 00:21:47 44
3174 Tim Hawkins Male 34 MOPEN 15 00:21:58 43 00:21:57 46
3091 Henry James Male 35 MOPEN 16 00:22:11 44 00:21:14 38
3196 Marcos Herguedas Bonilla Male 36 MOPEN 17 00:22:24 45 00:22:15 49
3197 Brian Shenton Male 37 M65+ 1 00:22:25 46 00:22:18 50
5108 Jamie Williams Male 38 MOPEN 18 00:22:27 47 00:22:08 47
3231 Vicky Kehoe Female 10 F45+ 3 UTS RUN CLUB 00:22:28 48 00:22:22 53
3168 Richard Latten Male 39 M45+ 11 UTS RUN CLUB 00:22:28 49 00:22:22 51
3187 Barry Farrington Male 40 M40+ 6 SOUTHPORT STROLLERS 00:22:31 50 00:21:24 39
3142 Colin Cheveau Male 41 M45+ 12 LIVERPOOL RUNNING CLUB 00:22:32 51 00:21:56 45
3029 Phil Hayden Male 42 M55+ 2 00:22:37 52 00:22:24 55
5225 Lawrence Powell Male 43 M55+ 3 00:22:39 53 00:22:35 59
3118 Clive Beasor Male 44 M60+ 2 00:22:39 54 00:22:25 56
3066 Mark Madle Male 45 M55+ 4 00:22:40 55 00:22:31 57
3159 Rob Wilson Male 46 M40+ 7 00:22:40 56 00:22:13 48
5145 David Mcalister Male 47 M60+ 3 WALLASEY AC 00:22:41 57 00:22:36 60
5284 Helen Stansfield Female 11 F35+ 1 WALLASEY AC 00:22:42 58 00:22:39 62
3180 Ruth Mccaul Female 12 F35+ 2 00:22:43 59 00:22:33 58
3053 Steven Yates Male 48 M50+ 4 00:22:54 60 00:22:36 61
5208 Paul Waring Male 49 M40+ 8 00:22:59 61 00:22:54 65
3025 Paul Brady Male 50 M50+ 5 00:23:02 62 00:22:47 63
5309 Eve Boden Female 13 FOPEN 6 PBB 00:23:03 63 00:22:49 64
5308 Faye Britton Female 14 FOPEN 7 PBB 00:23:13 64 00:22:57 66
3087 Sean Ravenscroft Male 51 M40+ 9 00:23:19 65 00:23:03 68
5297 Chris Prout Male 52 M50+ 6 00:23:20 66 00:23:15 73
5235 James Anderson Male 53 MOPEN 19 00:23:22 67 00:22:22 52
3059 David Alderton Male 54 M40+ 10 00:23:25 68 00:23:11 70
3121 Joseph Speare Male 55 MOPEN 20 00:23:28 69 00:23:12 71
3093 Clive Palmer Male 56 M55+ 5 RUNNING BEAR 00:23:31 70 00:22:23 54
5258 Dave Marsh Male 57 MOPEN 21 00:23:35 71 00:23:04 69
3056 Richard Gawith Male 58 M45+ 13 00:23:42 72 00:23:30 74
3230 Paul Stansbury Male 59 M50+ 7 00:23:49 73 00:23:00 67
3160 Mark Wilmshurst Male 60 M55+ 6 00:23:55 74 00:23:42 75
5307 Damien Parrington Male 61 M60+ 4 PBB 00:23:58 75 00:23:43 76
3176 Annmarie Riley Female 15 F50+ 1 PENNY LANE STRIDERS 00:24:00 76 00:23:49 78
3165 Michael Williams Male 62 M55+ 7 LABC RUNNERS 00:24:02 77 00:23:56 80
3175 Michael Webster Male 63 M40+ 11 TOTAL TRANSITION TRI CLUB 00:24:03 78 00:23:13 72
3216 Robert Cole Male 64 M50+ 8 00:24:05 79 00:23:52 79
5095 David Chan Male 65 MOPEN 22 00:24:07 80 00:23:56 81
3073 Daniel Spencer Male 66 MOPEN 23 00:24:12 81 00:24:03 83
3063 Mike Trotter Male 67 M50+ 9 00:24:14 82 00:24:03 84
3239 Kyle Kenny Male 68 MOPEN 24 00:24:17 83 00:24:03 86
3027 Sharron Ainslie Female 16 F50+ 2 00:24:29 84 00:23:44 77
3016 Cathy Robertson Female 17 F55+ 1 TOTAL TRANSITION TRI CLUB 00:24:31 85 00:24:14 88
5180 Esme Baylis Female 18 FOPEN 8 00:24:32 86 00:24:20 93
3067 Helen Moffat Female 19 F55+ 2 00:24:37 87 00:24:29 97
5281 Jamie Dunmore Male 69 MOPEN 25 00:24:40 88 00:24:16 91
3107 Sally Davies Female 20 F40+ 2 00:24:48 89 00:24:40 100
3033 Jenny Martin Female 21 F40+ 3 00:24:53 90 00:24:34 98
3112 Liva Baumane Female 22 F35+ 3 VILLAGE ROAD RUNNERS 00:24:59 91 00:24:03 85
3228 Paul Wildridge Male 70 M55+ 8 00:25:01 92 00:24:23 95
3061 John Charnock Male 71 MOPEN 26 00:25:04 93 00:24:15 89
3198 Matthew Harvey Male 72 M40+ 12 PENNY LANE STRIDERS 00:25:04 94 00:24:46 102
3040 Stephen Perry-Byrne Male 73 M45+ 14 LONELY GOAT RC 00:25:04 95 00:24:15 90
3201 Dennis Yarwood Male 74 M55+ 9 SPECTRUM STRIDERS 00:25:07 96 00:24:20 92
5253 Calum Jones Male 75 MOPEN 27 00:25:07 97 00:24:01 82
5181 Sue Walsh Female 23 F65+ 1 00:25:10 98 00:24:22 94
5285 Andrew Pimlott Male 76 M50+ 10 PAULA MOBILE 00:25:12 99 00:25:04 109
3163 Jonathan Daniels Male 77 MOPEN 28 00:25:17 100 00:24:11 87