Showing 1 to 100 of 696 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
563 Ben Taylor Male 1 MOPEN 1 PENSBY RUNNERS 00:32:39 1 00:32:38 1
706 Dejene Gezimu Male 2 MOPEN 2 LIVERPOOL HARRIERS 00:32:58 2 00:32:57 2
699 Jack Poland Male 3 MOPEN 3 WALLASEY AC 00:33:05 3 00:33:05 3
558 Scott Nixon Male 4 MOPEN 4 CARDIFF AAC 00:33:19 4 00:33:18 4
536 Liam Brown Male 5 MOPEN 5 KIRKBY MILERS AC 00:34:13 5 00:34:12 5
555 Steffan Sayer Male 6 M40+ 1 MENAI TRACK AND FIELD 00:34:23 6 00:34:21 6
298 Josh Crombleholme Male 7 MOPEN 6 WIRRAL AC 00:35:34 7 00:35:33 7
1 Jamie Rutherford Male 8 MOPEN 7 00:35:37 8 00:35:37 8
3213 Mark Jessett Male 9 MOPEN 8 NORTH WALES ROAD RUNNERS 00:35:59 9 00:35:58 9
675 Raymond Clark Male 10 MOPEN 9 WALLASEY AC 00:36:13 10 00:36:12 10
498 Will Hine Male 11 MOPEN 10 MOSSLEY HILL AC 00:36:27 11 00:36:25 11
2 Mike Jones Male 12 MOPEN 11 WALLASEY AC 00:36:42 12 00:36:41 12
666 Christopher Moss Male 13 MOPEN 12 SHEFFIELD RUNNING CLUB 00:37:03 13 00:36:59 13
222 John Mclaren Male 14 M40+ 2 KNOWSLEY HARRIERS AC 00:37:34 14 00:37:33 14
3089 Martin Birkett Male 15 MOPEN 13 00:37:57 15 00:37:53 15
711 Matt Gillbanks Male 16 M50+ 1 WALLASEY AC 00:38:09 16 00:38:08 16
271 Andrew Jones Male 17 M45+ 1 WREXHAM AAC 00:38:19 17 00:38:18 17
571 Colin Westhead Male 18 MOPEN 14 00:38:43 18 00:38:40 18
537 Michael Green Male 19 M45+ 2 WALLASEY AC 00:38:50 19 00:38:46 19
697 Fay Hughes Female 1 F35+ 1 UTS RUN CLUB 00:38:57 20 00:38:55 20
672 Liam Ellis Male 20 MOPEN 15 PENNY LANE STRIDERS 00:39:13 21 00:39:12 21
170 Mark Parry Male 21 M40+ 3 00:39:17 22 00:39:12 22
428 Andrew Fraser Male 22 M45+ 3 WIRRAL AC 00:39:33 23 00:39:32 23
661 Keith Brand Male 23 M40+ 4 00:39:38 24 00:39:35 24
618 Andy Peers Male 24 MOPEN 16 00:39:58 25 00:39:46 25
148 Chris Jones Male 25 MOPEN 17 00:40:16 26 00:40:06 26
272 Robert Cichocki Male 26 M50+ 2 00:40:24 27 00:40:21 28
3222 John Courtney Male 27 M45+ 4 BTR ROADRUNNERS 00:40:32 28 00:40:21 29
135 Marc Williams Male 28 M40+ 5 VILLAGE ROAD RUNNERS 00:40:35 29 00:40:32 32
497 David Johnson Male 29 MOPEN 18 PENNY LANE STRIDERS 00:40:35 30 00:40:31 30
677 Alex Griffiths Male 30 M50+ 3 00:40:37 31 00:40:31 31
600 Daniel Goddard Male 31 MOPEN 19 00:40:37 32 00:40:19 27
609 Stephen Jones Male 32 M40+ 6 00:40:44 33 00:40:41 34
525 Dave Mcmillen Male 33 MOPEN 20 00:40:44 34 00:40:40 33
499 Eleanor Connell-Fielding Female 2 FOPEN 1 MOSSLEY HILL AC 00:40:45 35 00:40:42 35
488 Ian Rowlands Male 34 M45+ 5 WIRRAL AC 00:40:52 36 00:40:47 36
693 Mark Smith Male 35 M45+ 6 SHREWSBURY ATHLETICS CLUB 00:41:13 37 00:41:08 38
639 Mike Jeffs Male 36 M50+ 4 00:41:31 38 00:41:23 39
375 Ant Cassidy Male 37 M45+ 7 MOSSLEY HILL AC 00:41:37 39 00:41:33 41
691 Kevin Hall Male 38 M50+ 5 WALLASEY AC 00:41:45 40 00:41:40 42
554 Jamie Williams Male 39 M45+ 8 DEESIDE AAC 00:42:00 41 00:41:04 37
703 James Hart Male 40 M40+ 7 00:42:11 42 00:42:06 46
3171 Tim Jones Male 41 M45+ 9 00:42:20 43 00:41:58 43
3240 Alison Reid Female 3 F45+ 1 00:42:21 44 00:42:16 47
3177 Paul Riley Male 42 M50+ 6 PENNY LANE STRIDERS 00:42:25 45 00:42:06 45
3224 Emlyn Berg Male 43 M40+ 8 00:42:26 46 00:41:31 40
708 Matthew Eland Male 44 MOPEN 21 PENNY LANE STRIDERS 00:42:35 47 00:42:29 49
543 Timothy Woodhead Male 45 M50+ 7 DEESIDE AAC 00:42:42 48 00:42:00 44
3082 Wayne Lowe Male 46 M45+ 10 SUTTON-IN-ASHFIELD HARRIERS 00:42:49 49 00:42:37 51
347 Marc Maddock Male 47 MOPEN 22 WIDNES RUNNING CLUB 00:42:49 50 00:42:29 50
718 Will Redding Male 48 M50+ 8 UTS RUN CLUB 00:43:04 51 00:42:56 52
593 Kelvin Dickinson Male 49 M50+ 9 WIRRAL AC 00:43:07 52 00:42:56 53
440 Matthew Strange Male 50 MOPEN 23 00:43:11 53 00:43:06 56
223 David Millington Male 51 M50+ 10 WREXHAM AAC 00:43:23 54 00:43:20 58
694 Robert Wilson Male 52 MOPEN 24 00:43:37 55 00:42:57 55
179 Stephen Gill Male 53 MOPEN 25 ZONE RUNNING 00:43:44 56 00:43:35 60
455 William Thomas Male 54 MOPEN 26 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:43:46 57 00:43:37 61
494 Dominic Warren Male 55 MOPEN 27 WALLASEY AC 00:43:53 58 00:43:46 63
531 Peter Greenway Male 56 MOPEN 28 PENNY LANE STRIDERS 00:44:04 59 00:42:27 48
3003 Adam Jackson Male 57 MOPEN 29 00:44:06 60 00:44:03 65
328 Harry Bark Male 58 MOPEN 30 00:44:12 61 00:43:52 64
3184 Paul Sadler Male 59 M45+ 11 00:44:13 62 00:43:30 59
709 Alex Stranack Male 60 MOPEN 31 00:44:15 63 00:43:14 57
534 Paul Bandee Male 61 M40+ 9 00:44:19 64 00:44:14 69
460 Peter Carpenter Male 62 M60+ 1 00:44:21 65 00:44:12 67
680 Louise Casey Female 4 F40+ 1 WIDNES RUNNING CLUB 00:44:22 66 00:43:41 62
3109 Paul Castledine Male 63 M55+ 1 SUTTON-IN-ASHFIELD HARRIERS 00:44:27 67 00:44:15 70
3181 Katie Brennan Female 5 FOPEN 2 00:44:27 68 00:44:17 71
3104 David O’Neil Male 64 M45+ 12 CHESTER ROAD RUNNERS 00:44:31 69 00:44:12 68
528 Gareth Roose-Williams Male 65 MOPEN 32 00:44:34 70 00:42:56 54
331 Alan Wood Male 66 M60+ 2 00:44:40 71 00:44:17 72
679 Peter Sandman Male 67 M50+ 11 00:44:58 72 00:44:28 75
372 Chris Robertson Male 68 MOPEN 33 00:45:12 73 00:44:55 77
108 Chris Osborne Male 69 MOPEN 34 00:45:21 74 00:44:24 74
376 Caroline Brown Female 6 F50+ 1 WIGAN HARRIERS 00:45:23 75 00:45:10 79
659 Sarah Bradley Female 7 F40+ 2 PENNY LANE STRIDERS 00:45:26 76 00:45:20 81
710 Paul Simmons Male 70 MOPEN 35 00:45:33 77 00:44:07 66
3168 Richard Latten Male 71 M45+ 13 UTS RUN CLUB 00:45:36 78 00:45:14 80
601 Kevin Gordon Male 72 MOPEN 36 00:45:41 79 00:44:23 73
3124 Neil Cameron Male 73 M50+ 12 00:45:46 80 00:44:47 76
3000 Andrew Harrold Male 74 MOPEN 37 00:45:49 81 00:45:43 86
152 Kate Mann Female 8 FOPEN 3 HELSBY RUNNING CLUB 00:45:52 82 00:45:38 85
151 Phil Mann Male 75 M55+ 2 HELSBY RUNNING CLUB 00:45:52 83 00:45:38 84
506 Matthew Pimblett Male 76 MOPEN 38 00:45:54 84 00:45:06 78
712 Ian Dodds Male 77 M60+ 3 00:45:55 85 00:45:35 83
3093 Clive Palmer Male 78 M55+ 3 RUNNING BEAR 00:45:56 86 00:45:29 82
467 Grzegorz Adamczewski Male 79 M50+ 13 00:45:59 87 00:45:55 90
519 Gregory Bevan Male 80 MOPEN 39 00:46:03 88 00:45:50 88
479 Craig Curtis Male 81 M40+ 10 00:46:04 89 00:45:50 89
567 Shaun Mcgrath Male 82 MOPEN 40 00:46:05 90 00:45:55 92
560 Anna Parsons Female 9 F45+ 2 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:46:06 91 00:45:57 95
3138 Ged Howard Male 83 MOPEN 41 WIRRAL AC 00:46:33 92 00:46:11 96
3069 Rachel Bailey Female 10 FOPEN 4 BOLTON UNITED HARRIERS & AC 00:46:35 93 00:46:20 99
595 Kev Fidler Male 84 MOPEN 42 00:46:35 94 00:45:55 93
594 Emile Engel Male 85 MOPEN 43 DOCKSIDE RUNNERS 00:46:37 95 00:45:55 91
698 Stephen Marr Male 86 MOPEN 44 00:46:38 96 00:46:20 98
3142 Colin Cheveau Male 87 M45+ 14 LIVERPOOL RUNNING CLUB 00:46:47 97 00:46:35 101
3118 Clive Beasor Male 88 M60+ 4 00:46:58 98 00:46:48 105
3196 Marcos Herguedas Bonilla Male 89 MOPEN 45 00:47:02 99 00:46:36 103
3212 Kieran Collins Male 90 MOPEN 46 HOYLAKE ROAD RUNNERS 00:47:03 100 00:46:47 104