Showing 1 to 100 of 880 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1070 Matthew King Male 1 MS 1 01:12:10 1 01:12:08 1
1181 Alex Kitromilides Male 2 MS 2 MORNINGTON CHASERS 01:15:27 2 01:15:25 2
959 Charlie Palmer Male 3 MS 3 BEDFORD & COUNTY ATHLETIC CLUB 01:15:48 3 01:15:46 3
1018 Charles Wartnaby Male 4 MV40 1 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:15:56 4 01:15:55 4
609 Brian Corley Male 5 MS 4 01:18:05 5 01:18:03 5
560 David Evans Male 6 MV40 2 MUDDY MUCKY MUNKEYS 01:18:16 6 01:18:11 6
949 Wayne Bell Male 7 MS 5 01:18:24 7 01:18:22 8
528 John Oakes Male 8 MV50 1 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:18:24 8 01:18:22 7
353 Michael Moore Male 9 MS 6 WERRINGTON JOGGERS 01:18:36 9 01:18:33 9
378 Stephen Pettit Male 10 MV40 3 ELY RUNNERS 01:18:42 10 01:18:40 10
986 Riccardo Bonaiti Male 11 MS 7 01:20:03 11 01:20:01 11
213 David Connell Male 12 MS 8 HUNTINGDON AC 01:20:16 12 01:20:14 12
98 Martin Stevens Male 13 MS 9 WERRINGTON JOGGERS 01:20:24 13 01:20:22 13
168 John Uff Male 14 MS 10 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:20:32 14 01:20:30 14
245 Darren Preston Male 15 MS 11 BRJ 01:20:38 15 01:20:36 15
338 James Atkins Male 16 MS 12 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:20:55 16 01:20:52 16
831 Simon Mead Male 17 MS 13 RAMSEY RR 01:21:21 17 01:21:17 17
1171 Marc Henrion Male 18 MS 14 MORNINGTON CHASERS 01:22:25 18 01:22:23 18
315 Simon Shaw Male 19 MS 15 01:22:34 19 01:22:31 19
906 Ian Turner Male 20 MS 16 01:22:52 20 01:22:48 20
272 Alex Wright Male 21 MV40 4 CORBY AC 01:22:54 21 01:22:51 21
157 James Lunn Male 22 MS 17 BRJ 01:23:01 22 01:22:56 22
509 Simon Speirs Male 23 MV40 5 HARPENDEN ARO RUNNERS 01:23:09 23 01:23:06 23
745 Andrew Stowe Male 24 MS 18 01:23:11 24 01:23:07 24
208 Paul Massingham Male 25 MS 19 STAMFORD STRIDERS 01:23:16 25 01:23:13 26
525 Stuart Sharp Male 26 MS 20 RADCLIFFE AC 01:23:18 26 01:23:11 25
430 Martin Dawson Male 27 MS 21 PETERBOROUGH AC 01:23:20 27 01:23:14 27
664 Tim Howell Male 28 MS 22 01:23:22 28 01:23:15 28
333 Mark Betts Male 29 MS 23 NORWICH RR 01:23:23 29 01:23:21 30
563 James Husbands Male 30 MS 24 WERRINGTON JOGGERS 01:23:27 30 01:23:20 29
712 Sean Murphy Male 31 MV40 6 WERRINGTON JOGGERS 01:23:59 31 01:23:53 31
550 Vaughan Roberts Male 32 MV50 2 BOURNE TOWN HARRIERS 01:24:04 32 01:23:57 32
1170 John Armstrong Male 33 MS 25 MORNINGTON CHASERS 01:24:10 33 01:24:08 33
931 David Berthelier Male 34 MV40 7 01:24:14 34 01:24:10 35
332 Paul Davies Male 35 MV40 8 BIGGLESWADE AC 01:24:19 35 01:24:16 36
473 Chris Miller Male 36 MS 26 CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS RC 01:24:21 36 01:24:08 34
681 Dan Vajzovic Male 37 MS 27 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:24:27 37 01:24:22 37
1184 Phil Rudd Male 38 MV40 9 BRJ 01:24:35 38 01:24:34 38
617 Mark Hutchinson Male 39 MV40 10 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:24:42 39 01:24:38 39
770 Shane Hunt Male 40 MV50 3 HUNTINGDON AC 01:24:47 40 01:24:42 40
209 Malcolm Pritchard Male 41 MS 28 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:24:54 41 01:24:52 41
228 Matthew Dowle Male 42 MS 29 HAILSHAM HARRIERS 01:25:12 42 01:25:10 43
489 Jeremy Thompson Male 43 MV50 4 WERRINGTON JOGGERS 01:25:16 43 01:25:10 42
860 Giulio Cinque Male 44 MV50 5 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:25:27 44 01:25:21 44
1019 Miguel Cann Male 45 MV40 11 NENE VALLEY HARRIERS 01:25:39 45 01:25:32 45
716 Nick Malpeli Male 46 MV40 12 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:25:40 46 01:25:36 46
485 Alexander Tindall Male 47 MS 30 BRJ 01:25:45 47 01:25:39 47
702 Andy Wray Male 48 MS 31 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:25:55 48 01:25:52 51
1051 Jaime Reed Male 49 MS 32 01:25:55 49 01:25:51 50
356 Andrew Shields Male 50 MV40 13 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:25:57 50 01:25:48 48
1072 John Richmond Male 51 MS 33 01:25:58 51 01:25:48 49
1 Simon Boothby Male 52 MV40 14 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:26:07 52 01:26:04 53
663 Neil Shorten Male 53 MS 34 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:26:08 53 01:25:59 52
1002 Martin Carmack Male 54 MV40 15 SERPENTINE RUNNING CLUB 01:26:13 54 01:26:06 54
829 Graham Moore Male 55 MV40 16 01:26:17 55 01:26:12 55
1101 Sean Barker Male 56 MV40 17 HUNTINGDON AC 01:26:30 56 01:26:24 56
822 Martin Lawrence Male 57 MV40 18 HAVERHILL RUNNING CLUB 01:26:39 57 01:26:32 57
714 Ed Jones Male 58 MV40 19 BIGGLESWADE AC 01:26:50 58 01:26:47 60
516 Martin Rowe Male 59 MV40 20 HUNTINGDON AC 01:26:50 59 01:26:44 59
233 Dennis Edghill Male 60 MV50 6 MILTON KEYNES AC 01:26:51 60 01:26:48 61
999 Eli Scott Female 1 FS 1 WERRINGTON JOGGERS 01:26:52 61 01:26:42 58
327 Neil Loader Male 61 MV40 21 BEDFORD HARRIERS 01:26:56 62 01:26:51 62
361 James Walsh Male 62 MV40 22 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:27:02 63 01:26:56 63
34 John Haines Male 63 MV50 7 BIGGLESWADE AC 01:27:03 64 01:27:00 65
985 Tony Johnson Male 64 MV40 23 ROPSLEY ROAD RUNNERS 01:27:06 65 01:27:01 66
666 David Bell Male 65 MS 35 YAXLEY RUNNERS 01:27:07 66 01:27:00 64
340 Tony Gilbert Male 66 MV40 24 BOURNE TOWN HARRIERS 01:27:12 67 01:27:06 67
995 Andy Perkinson Male 67 MS 36 HORSFORTH HARRIERS 01:27:33 68 01:27:29 68
1186 Robert Shipp Male 68 MV40 25 BIRMINGHAM ROWHEATH AC 01:27:49 69 01:27:43 69
262 Stephen Burton Male 69 MS 37 BRJ 01:28:08 70 01:28:03 70
514 Teal Riley Male 70 MV40 26 MUDDY MUCKY MUNKEYS 01:28:18 71 01:28:13 72
665 Barry Warne Male 71 MV40 27 NENE VALLEY HARRIERS 01:28:20 72 01:28:12 71
395 Paul Williamson Male 72 MV40 28 01:28:37 73 01:28:33 74
342 Stuart Pink Male 73 MS 38 01:28:39 74 01:28:36 75
948 Jon Anderson Male 74 MV40 29 01:28:44 75 01:28:32 73
341 Rob Hemming Male 75 MV40 30 BIGGLESWADE AC 01:28:47 76 01:28:44 77
597 Gary Cook Male 76 MS 39 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:28:53 77 01:28:39 76
364 Phil Parker Male 77 MV40 31 01:28:55 78 01:28:45 78
552 Tim Evans Male 78 MV40 32 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:29:07 79 01:29:02 79
690 Hannah Turner Female 2 FS 2 HARPENDEN ARO RUNNERS 01:29:18 80 01:29:12 80
76 Ray Wilson Male 79 MS 40 PETERBOROUGH AC 01:29:32 81 01:29:26 84
540 Simon Bowen Male 80 MV50 8 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:29:36 82 01:29:31 85
753 Maurice Hemingway Male 81 MV50 9 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:29:36 83 01:29:24 83
423 Caroline Pritchard Female 3 FS 3 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:29:38 84 01:29:32 86
1063 Peter Franklin Male 82 MV40 33 01:29:39 85 01:29:20 81
1114 Edward Mcneill Male 83 MS 41 BRJ 01:29:44 86 01:29:34 87
156 Wayne Gimblett Male 84 MV40 34 HUNTINGDON AC 01:29:49 87 01:29:42 88
717 Fiona Tideswell Female 4 FV35 1 SAFFRON STRIDERS 01:29:53 88 01:29:45 89
346 Damien Pitts Male 85 MS 42 BIGGLESWADE AC 01:29:56 89 01:29:21 82
178 Eamonn Dorling Male 86 MV50 10 THORNEY RUNNING CLUB 01:30:01 90 01:29:52 90
70 David Hunter Male 87 MV40 35 01:30:04 91 01:30:00 91
218 Pete Russell Male 88 MV40 36 CAMBRIDGE TRIATHLON CLUB 01:30:09 92 01:30:01 92
1210 Olly Wright Male 89 PACER 1 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:30:12 93 01:30:07 93
449 Glenn Mason Male 90 MV40 37 ROYSTON RUNNERS 01:30:15 94 01:30:09 94
1209 Karl Hiner Male 91 PACER 2 RIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS 01:30:21 95 01:30:17 97
613 Stephen Kidd Male 92 MV40 38 COLWORTH STRIDERS 01:30:21 96 01:30:16 96
26 Katie Sherwood Female 5 FS 4 CAMBRIDGE & COLERIDGE 01:30:24 97 01:30:18 99
1061 Neil Shepherd Male 93 MS 43 WERRINGTON JOGGERS 01:30:25 98 01:30:16 95
785 Alan Jones Male 94 MV50 11 NORTH HERTS ROAD RUNNERS 01:30:28 99 01:30:17 98
940 Alfredo Notaro Male 95 MS 44 01:30:32 100 01:30:26 101