Showing 1 to 100 of 976 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
672 Neil Renault Male 1 MOPEN 1 Edinburgh AC 00:30:42 1 00:30:41 1
418 Matthew Bowser Male 2 MOPEN 2 City of Sheffield 00:30:59 2 00:30:58 2
1006 Chris Davies Male 3 MOPEN 3 Telford AC 00:31:08 3 00:31:07 3
432 James Smith Male 4 MOPEN 4 Leeds City AC 00:31:27 4 00:31:26 4
240 Andy Ward Male 5 M40 1 Clowne Road Runners 00:31:31 5 00:31:30 5
692 Dave Archer Male 6 MOPEN 5 Hallamshire Harriers 00:32:05 6 00:32:04 6
277 Owain Matthews Male 7 MOPEN 6 Bedford and County AC 00:32:22 7 00:32:21 7
731 Nick Hooker Male 8 MOPEN 7 Leeds City AC 00:32:23 8 00:32:21 8
578 Matthew Hynes Male 9 MOPEN 8 North York Moors AC 00:32:26 9 00:32:25 9
305 Fergus Meade Male 10 MOPEN 9 Leeds City AC 00:32:55 10 00:32:53 10
374 Richard Anderson Male 11 MOPEN 10 Holmfirth Harriers 00:32:56 11 00:32:54 11
30 Iain Twaddle Male 12 M40 2 North Shields Poly 00:32:58 12 00:32:57 12
688 Mike Burrett Male 13 MOPEN 11 Leeds City AC 00:33:00 13 00:32:59 13
169 Tom Jenkins Male 14 MOPEN 12 Hallamshire Harriers 00:33:04 14 00:33:04 15
746 Richard Brown Male 15 MOPEN 13 Louth Athletic Club 00:33:05 15 00:33:02 14
660 Rob Keal Male 16 MOPEN 14 Notts AC 00:33:14 16 00:33:11 16
1096 Russell Maddams Male 17 MOPEN 15 Keswick AC 00:33:18 17 00:33:15 17
1187 Stephen Hepples Male 18 MOPEN 16 Newham & Essex Beagles 00:33:26 18 00:33:25 18
95 Mick Hill Male 19 MOPEN 17 Tipton Harriers 00:33:28 19 00:33:27 20
601 Alyson Dixon Female 1 FOPEN 1 Chester le Street AC 00:33:28 20 00:33:26 19
698 Steve Hebblethwaite Male 20 MOPEN 18 Keswick AC 00:33:31 21 00:33:29 21
506 Alistair Langron Male 21 MOPEN 19 Holmfirth Harriers 00:33:49 22 00:33:47 22
417 Joshua Stone Male 22 MOPEN 20 Lincoln Wellington 00:33:53 23 00:33:50 23
262 Ian McBride Male 23 MOPEN 21 Royton Road Runners 00:33:55 24 00:33:53 24
291 Richard Smith Male 24 MOPEN 22 Holmfirth Harriers 00:34:07 25 00:34:05 25
478 Matthew Lockyer Male 25 MOPEN 23 Newcastle (staffs) AC 00:34:21 26 00:34:19 26
1174 Richard Lowson Male 26 MOPEN 24 York Knavesmire Harriers 00:34:21 27 00:34:19 27
860 Ian Nixon Male 27 MOPEN 25 Pudsey and Bramley AC 00:34:30 28 00:34:27 28
194 Andrew Challenger Male 28 MOPEN 26 Hallamshire Harriers 00:34:33 29 00:34:30 29
763 Leon Foster Male 29 MOPEN 27 Leeds City AC 00:34:36 30 00:34:33 30
928 Gragan Clarkson Male 30 MOPEN 28 Kingston Upon Hull AC 00:34:40 31 00:34:38 31
863 James Raven Male 31 MOPEN 29 Cardiff AAC 00:34:43 32 00:34:40 32
451 James Wardman Male 32 MOPEN 30 Rothwell Harriers 00:34:44 33 00:34:42 33
915 Kevin Ogden Male 33 MOPEN 31 Spenborough AC 00:34:47 34 00:34:45 34
972 Guy Bracken Male 34 M45 1 North Shields Poly 00:34:50 35 00:34:47 35
349 Robert De'Giovanni Male 35 MOPEN 32 Valley Striders 00:35:04 36 00:34:59 36
448 Julian Hood Male 36 MOPEN 33 York Acorn 00:35:09 37 00:35:06 37
1031 Nick Beer Male 37 MOPEN 34 Cambridge and Coleridge 00:35:10 38 00:35:08 38
491 Jonathan Kendall Male 38 MOPEN 35 York Knavesmire Harriers 00:35:12 39 00:35:09 39
180 Andrew Siddle Male 39 MOPEN 36 Doncaster AC 00:35:13 40 00:35:11 40
244 Andy May Male 40 MOPEN 37 Valley Striders 00:35:14 41 00:35:11 41
603 Chris Edwin Male 41 MOPEN 38 Bingley Harriers 00:35:28 42 00:35:24 42
469 Victor Brudenell Male 42 M40 3 North York Moors AC 00:35:29 43 00:35:28 44
604 Andy Lyons Male 43 M40 4 City of Hull AC 00:35:31 44 00:35:28 45
266 Daniel Fisher Male 44 MOPEN 39 Valley Striders 00:35:32 45 00:35:26 43
1072 Matthew Nowell Male 45 MOPEN 40 Bradford Airedale 00:35:33 46 00:35:28 46
388 Andrew Mcneill Male 46 M45 2 Long Eaton Running Club 00:35:33 47 00:35:31 47
797 Sarah Harris Female 2 FOPEN 2 Long Eaton Running Club 00:35:34 48 00:35:32 48
237 Julie Briscoe Female 3 FOPEN 3 Wakefield Harriers 00:35:36 49 00:35:33 49
507 Philip Cooper Male 47 MOPEN 41 Steel City Striders 00:35:50 50 00:35:47 51
1145 Jennifer Walsh Female 4 FOPEN 4 Spenborough AC 00:35:52 51 00:35:51 52
155 Ian Anderson Male 48 MOPEN 42 Knavesmire Harriers 00:35:53 52 00:35:44 50
484 Antony Bradford Male 49 M45 3 Spenborough AC 00:35:59 53 00:35:57 55
883 Darren Burnley Male 50 M45 4 Pudsey Pacers 00:36:00 54 00:35:58 56
492 Marc Teasey Male 51 M40 5 Bingley Harriers 00:36:02 55 00:35:57 54
1100 James Palmer Male 52 MOPEN 43 York Acorn 00:36:04 56 00:35:54 53
1021 Martin Peace Male 53 M40 6 Bingley Harriers 00:36:07 57 00:36:04 57
398 Kirsteen Young Female 5 FOPEN 5 Leeds City AC 00:36:08 58 00:36:04 58
520 Martin Murray Male 54 M40 7 North York Moors AC 00:36:18 59 00:36:15 59
251 Robin Owen Male 55 MOPEN 44 Abbey Runners 00:36:22 60 00:36:15 60
306 Ben Dyson Male 56 MOPEN 45 Leeds City AC 00:36:23 61 00:36:19 62
46 Stuart Carroll Male 57 MOPEN 46 Royton Road Runners 00:36:24 62 00:36:17 61
902 Robert Gray Male 58 M45 5 Wetherby Runners 00:36:26 63 00:36:24 63
718 Matthew Pye Male 59 MOPEN 47 Kingston Upon Hull AC 00:36:31 64 00:36:29 64
38 Vaughan Hemy Male 60 M45 6 North Shields Poly 00:36:36 65 00:36:33 67
1019 Mark Knowles Male 61 M40 8 Keighley & Craven AC 00:36:41 66 00:36:32 66
335 Simon Courtney Male 62 MOPEN 48 Stadium Runners 00:36:54 67 00:36:31 65
1061 Anna Lupton Female 6 FOPEN 6 Radcliffe AC 00:36:56 68 00:36:46 69
125 Ian Monaghan Male 63 MOPEN 49 Chesterfield AC 00:36:57 69 00:36:54 70
844 Emma Raven Female 7 FOPEN 7 Chester le Street AC 00:37:01 70 00:36:57 71
1035 Nick Thomas Male 64 M40 9 00:37:03 71 00:36:45 68
560 Andrew Goodair Male 65 M40 10 Askern & District RC 00:37:04 72 00:37:00 72
1037 Charles Lines Male 66 M50 1 Bradford Grammar School 00:37:04 73 00:37:02 73
550 Dean Winter Male 67 MOPEN 50 Askern & District RC 00:37:09 74 00:37:06 75
300 Jeremy Ladyman Male 68 MOPEN 51 Valley Striders 00:37:10 75 00:37:05 74
655 Graham Gagg Male 69 MOPEN 52 City of Hull AC 00:37:12 76 00:37:07 76
570 Nicholas Marsh Male 70 M40 11 Louth Athletic Club 00:37:19 77 00:37:16 78
980 William Kerr Male 71 MOPEN 53 Saltaire Striders (St Bedes) 00:37:27 78 00:37:14 77
37 Rich Smith Male 72 MOPEN 54 Valley Striders 00:37:28 79 00:37:21 79
246 Richard Vandermark Male 73 MOPEN 55 Abbey Runners 00:37:36 80 00:37:31 81
926 Anthony Jefford Male 74 MOPEN 56 Ripon Runners 00:37:37 81 00:37:34 84
677 Estelle Damant Female 8 FOPEN 8 Ranelagh Harriers 00:37:37 82 00:37:32 83
740 James Black Male 75 M40 12 Bedford and County AC 00:37:38 83 00:37:31 82
607 Chris Henry Male 76 M50 2 Wirral AC 00:37:41 84 00:37:30 80
176 Neil Dutton Male 77 MOPEN 57 Wakefield Harriers 00:37:46 85 00:37:41 85
732 Paul Clarke Male 78 MOPEN 58 Amber Valley Athletics 00:37:49 86 00:37:41 86
629 Peter Duncan Male 79 M50 3 Lincoln Wellington 00:37:51 87 00:37:47 87
323 Christopher Judge Male 80 MOPEN 59 York Acorn 00:38:05 88 00:37:57 88
892 Gerard Skippins Male 81 MOPEN 60 Spenborough AC 00:38:09 89 00:38:01 89
1109 Owen Flage Male 82 MOPEN 61 Oldham & Royton 00:38:12 90 00:38:11 92
874 Chris Hartley Male 83 M45 7 Easingwold RC 00:38:13 91 00:38:05 90
1029 Nicola Maddick Female 9 FOPEN 9 Kingston Upon Hull AC 00:38:15 92 00:38:07 91
870 James Clark Male 84 MOPEN 62 Pudsey Pacers 00:38:21 93 00:38:18 94
1064 Ruth Proctor Female 10 FOPEN 10 Hallamshire Harriers 00:38:21 94 00:38:12 93
182 Kevin McMullan Male 85 M40 13 Valley Striders 00:38:25 95 00:38:18 95
1081 Scott Pryde Male 86 MOPEN 63 Lincoln AC 00:38:28 96 00:38:25 98
425 Simon Collins Male 87 MOPEN 64 York Knavesmire Harriers 00:38:29 97 00:38:20 96
903 Alexander Robinson Male 88 M40 14 Hallamshire Harriers 00:38:31 98 00:38:23 97
522 Steve Darby Male 89 M40 15 00:38:32 99 00:38:28 100
726 Martin Stork Male 90 MOPEN 65 Todmorden Harriers 00:38:33 100 00:38:29 101